Oyunların Büyüleyici Dünyası

oyun ismi
Kim sevmez ki oyun oynamasını? En küçük yaşlarımızda başlayan oyun serüveni devam eden yıllarda değişikliğe uğrasa da oyun oynamaktan hiç vazgeçmez insan. He yaşta farklıdır insanların oynadığı oyunlar. Ama taaa ölüm döşeğine kadar devam eder durur bir şekilde.
Yaşına, konumuna ve ortamına göre herkesin oynadığı oyunlar farklıdır. Çocuklar daha çok sokak oyunlarını oynarken yetişkinlerde ortamlarına göre daha değişik oyunlar oynamaktadırlar. Kızmabirader, tombala, gibi aile oyunlarından, tabu, scrabble, sessiz sinema, isim-şehir-ülke, neşeli dondurmalar gibi gençlik oyunlarından sonra buluruz kendimizi bir anda taşların, zarların ve iskambil destelerinin arasında masa başında.
Böyle yazınca sanki herkes bütün gününü oyun oynayarak geçiriyor gibi bir izlenim doğuyor, ancak böyle olmasa da böyle olmasını isterdik herhalde çoğumuz. Dertsiz tasasız başka bir dünyadır oyun dünyası.
Herhalde oyun oynarken bizleri en çok cezbeden şey oyun oynarken her şeyi unutmamızdır. Dünya umurumuzda olmaz tabiri caizse. Kaptırırız kendimizi unuturuz her şeyi
Çocuklar okul sorunlarını unutur yetişkinlerse yaşam sorunlarını. Kim düşünür işi gücü parayı pulu oyun oynarken. Dünya durmuştur sanki.
Birde adrenalin var işin içinde tabii. Kazanma hırsı, başarma hırsı, haklı çıkma hırsı ve benzeri. Neticeyi merakla beklemek, ummak, merak etmek, heyecan. Heyecan, heyecan işte. ..
daha ne olsun..........
Kazanınca dünyalar bizim olur, çektiğimiz heyecan sonrası büyük bir rahatlama olur ve kendimize güvenimiz artar. Ama ya kaybedersek ??? Bazıları umursamaz, (ya da öyle İ görünür) bazılarının ise gardı düşer hemencecik. Asabileşmeye başlar, kazanma hırsı katsayısı ve kaybetme korkusunun artmasıyla ise zaten kaybetmeye mahkûm olunur illaki. 
Analitik zeka, odaklanma, muhakeme, hafıza, mantık, zeka ve şansa dayalıdır oyunlar. Bunların her biri oyunun neticesini etkiler ve bize de bu yeteneklerimizi kullarıma olanağı verir. Böyle olunca doğal olarak herkes kendi yeteneklerine göre yapar oyun tercihlerini.
Sonuçta insanların bütün duygularını ve yeteneklerini peş peşe veya aynı anda yaşayabilecekleri bir ortamdır oyun ortamları.
Yani kısaca, hayatın ta kendisidir.