Artık İnternetten Oyun Oynamak Daha Keyifli

oyun ismi

    Klasik internette oynanan SWF formatlı Flash Oyunların aksine yeni getirilen İngilizce ana kaynaklı Friv ile internette oyun oynamak çok daha keyifli!

    Her şeyden önce, oyunun tam ortasında açılan “Skip” yazısı en az 10 saniye sonra çıkan ve bu sürede bizim oyuna adaptasyonumuzu kaybettiren ara reklamlar Friv’de yok. Sadece oyunun başlangıcında açılan bir intro tarzı reklam ile muhatap oluyorsunuz ve bundan sonra ikinci bir reklam karşınıza çıkmıyor.

    Bir diğer güzel özelliği özgün olması. İnternette oyun oynayabileceğiniz yüzlerce site bulunmasına karşı Friv tümüyle kendi yapımı oyunları lanse ediyor. İngilizce olmasının yanında yerli Friv Oyun sitesi de hizmetinizde.

    Tümüyle yerli yapımı bir şablona sahip olan bu sitede Friv adı altında listelenen İngilizce orijinal sitede bulunan tüm oyunlara erişebileceğiniz gibi başka yapımların ürünleri ile de karşılaşacaksınız. Böylelikle bir kategorideki oyunları hem Friv alt yapısı ile hem java hem de diğer formatlarda üreticilerin ürettiği türlerde, internet tarayıcısı ile oynanabilecek türde görmeniz mümkün.

    Yerli yapımı sitelerde genelde kendi yapımı oyunlar listelenmiyor. Yani, Y8, Miniclip gibi büyük Flash içerik üreticisi firmaların ürettiği oyunlar embed kodu yöntemi ile çekilip yayınlanıyor. Hal böyle olunca, İngilizce içerikli oyunları pek çok kullanıcı oynayamıyor. Bu site, buna da çözüm getirmiş ve ister İngilizce içerikli olsun ister yerli tüm oyunların altında Türkçe açıklamalı metinleri mevcut.

     Sitede yüzlerce Friv türü oyuna rastlayabilirsiniz. Ancak biz size en popülerlerden olan bir oyun ile başlamanızı öneriyoruz. İster iki kişilik ister tek kişilik oynayabileceğiniz ve her yaşa hitap eden harikulade bir oyun arayanlar için sizlere Ateş ve Su oyununu öneriyoruz. Macera dorukta harika bir Flash Oyun.